Aktuality

O5&Radeček

O5 & Radeček                                 

Na začátku dubna k nám zavítali na třídenní kapelové soustředění kluci z hudební skupiny O5&Radeček. Přejeme jim hodně úspěchů na jarním turné! :-)

JARNÍ TÁBOR „EXPEDICE“                                  

Jarní prázdniny u nás probíhaly v expedičním duchu. Se 14 dětmi jsme každý den prozkoumávali okolí Mladoňova. Veškerý program byl doplněn akčními, dramatickými a pohybovými aktivitami. Za nás velká spokojenost a těšíme se na další setkání! :-)

POBYTY                                   

Od nového roku nás navštívilo několik „organizací“, které určitě stojí za zmínění. Jednalo se například o kytarový kroužek pod vedením Elišky a Martina Srachotových, dále skupina dramatiků z olomoucké univerzity Palackého a v neposlední řadě dětský sbor „Ptáčata“ ze základní školy Šumavská Šumperk. Všem moc děkujeme za přízeň :-)

VÝUKOVÉ PROGRAMY                                    

S radostí můžeme prohlásit, že od začátku školního roku se poptávka po výukových programech neustále zvyšovala :-) V naše repertoáru se nejvíce objevoval VP Les, Voda, Vitamíny, Život v divadle a v předvánočním čase Advent. Po novém roce jsme zahájili VP Smysly a také Masopust, v rámci kterého jsme chtěli dětem přiblížit význam těchto tradic. Další novinkou je např. program Vesmír, ve kterém pan hvězdář dětem předává zajímavosti o Vesmíru a prostřednictvím dalekohledu společně pozorují nebe.

IMG_1705 - kopie

HALLOWEEN                                                                                                 

Z pátku 28. na sobotu 29.10. jsme s téměř třiceti dětmi oslavili svátek Halloween. Celý večer se odehrával v nejrůznějších maskách. Nechybělo ani typické dlabání dýně, tajemná stezka završena koledování či halloweenská diskotéka :-)

img_1395

VÝUKOVÉ PROGRAMY ZAHÁJENY

Minulý týden jsme opět začali realizovat výukové programy pro děti ze základních a mateřských škol. Jako první nás navštívili druháčci a prvňáčci  z I.ZŠ Šumperk, tento týden přivítáme děti z malínské školy.

adaptvs

ADAPTAČNÍ KURZ VŠ                                                              

Minulý víkend se u nás uskutečnil adaptační kurz studentů prvního ročníku Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity.

img_1021

ERASMUS+                                                                                                    

Na začátku září se u nás ubytovala skupina mladých lidí ze 7 států Evropy. Jednalo se o účastníky výměny mládeže Helping the Environment a Helping Yourself podporováno programem Erasmus+.